پرده آلمان ترکیه مذاکرات روزنامه امور خارجه

پرده: آلمان ترکیه مذاکرات روزنامه امور خارجه وزیر امور خارجه اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار پزشکی مصرف قرص‌های زیاد کردن قد چه بلایی سرتان می‌آورند؟

یک متخصص متابولیسم با اشاره به اینکه بعضی افراد جهت زیاد کردن قد به سراغ هر گونه دارویی می‌روند که سلامت آن‌ها را به خطر می‌اندازد در خصوص عوارض مصرف دارو‌های ز

مصرف قرص‌های زیاد کردن قد چه بلایی سرتان می‌آورند؟

مصرف قرص های زیاد کردن قد چه بلایی سرتان می آورند؟

عبارات مهم : سلامتی

یک متخصص متابولیسم با اشاره به اینکه بعضی افراد جهت زیاد کردن قد به سراغ هر گونه دارویی می روند که سلامت آن ها را به خطر می اندازد در خصوص عوارض مصرف دارو های زیاد کردن قد توضیحاتی داد.

شاداب صالح پور متخصص متابولیسم در گفت وگو با گروه تحریریه سایت، در خصوص عوارض داروهای زیاد کردن قد که در شبکه های مجازی تبلیغ می شوند، اظهار کرد: بعضی افراد جهت زیاد کردن قد به سراغ هر گونه دارویی می روند که عوارض جبران ناپذیری جهت سلامتی آن ها در پی دارد و متاسفانه درخواست ها در این حوزه روز به روز در حال زیاد کردن است.

مصرف قرص‌های زیاد کردن قد چه بلایی سرتان می‌آورند؟

صالح پور با بیان اینکه عوامل زیادی در رشد قد موثر هست، عنوان کرد: قد والدین، نقشه ژنتیکی فرد، نحوه زندگی و استرس روزانه از عوامل موثر در رشد قد هستند.

وی با تاکید بر اینکه رشد قد در هر سنی امکان پذیر نیست و افراد تا سن مشخصی زیاد کردن قد خواهند داشت، مطرح کرد: تبلیغاتی که در شبکه های مجازی دست به دست می شوند، در رشد قد بی تاثیر هست؛ بعد از اینکه استخوان های انسان رشد کرد و جوش خورد دیگر او زیاد کردن قد نخواهد داشت، در پسرها بعد از ۱۸ سالگی و در دخترها بعد از ۱۶ سالگی رشد قد اتفاق نمی افتد.

یک متخصص متابولیسم با اشاره به اینکه بعضی افراد جهت زیاد کردن قد به سراغ هر گونه دارویی می‌روند که سلامت آن‌ها را به خطر می‌اندازد در خصوص عوارض مصرف دارو‌های ز

این متخصص متابولیسم اظهار کرد: در شبکه های ماهواره ای زیاد گفته می شود که مصرف این داروها در هر سن و سالی در رشد قد موثر است ولی این تبلیغات از اساس دروغ بوده و ریشه علمی ندارد.

صالح پور با بیان اینکه بعضی افراد به منظور زیاد کردن قد خود به داروهای غیرمجاز روی می آورند، گفت: این کار می تواند خطرات جدی جهت سلامتی فرد در پی داشته باشد؛ مصرف این داروها نه تنها فایده ای جهت بدن ندارد بلکه سلامت فرد را هم به خطر می اندازد.

وی در خصوص عوارض مصرف داروهای زیاد کردن قد، بیان کرد: معده درد شدید، اوج رفتن فشار خون و قند خون، احتباس آب و نمک و یا بروز مسئله های متعدد در بافت های متفاوت بدن؛ مسمومیت های کبدی، اختلالات متابولیکی در هورمون های جنسی از جمله عوارض مصرف داروهای زیاد کردن قد محسوب می شوند.

مصرف قرص‌های زیاد کردن قد چه بلایی سرتان می‌آورند؟

این متخصص متابولیسم با اشاره به اینکه می توان با تزریق هورمون رشد به زیاد کردن قد کودکان کمک کرد، یادآور شد: کمتر از یک درصد کودکانی که به علت کوتاهی قد شدید به فوق تخصص های غدد کودکان مراجعه می کنند، می توانند از هورمون رشد استفاده کنند که آن هم باید در موارد بسیار خاص با تجویز دکتر متخصص باشد.

واژه های کلیدی: سلامتی | هورمون ها | عوارض مصرف | هورمون رشد | عوارض داروها | شبکه های مجازی | عوارض مصرف داروها | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs