پرده آلمان ترکیه مذاکرات روزنامه امور خارجه

پرده: آلمان ترکیه مذاکرات روزنامه امور خارجه وزیر امور خارجه اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار بین الملل 6 نامزد قطعی انتخابات ریاست جمهوری ترکیه

بنا به اعلام شورای عالی انتخابات ترکیه، رجب طیب اردوغان، رییس جمهوری کنونی و رهبر حزب عدالت و توسعه، تمل کاراملااوغلو رهبر حزب سعادت، محرم اینجه نامزد حزب جمهور

6 نامزد قطعی انتخابات ریاست جمهوری ترکیه

6 نامزد قطعی انتخابات ریاست جمهوری ترکیه

عبارات مهم : ترکیه

بنا به اعلام شورای عالی انتخابات ترکیه، رجب طیب اردوغان، رییس جمهوری کنونی و رهبر حزب عدالت و توسعه، تمل کاراملااوغلو رهبر حزب سعادت، محرم اینجه نامزد حزب جمهوری خواه خلق، دوغو پرینچک رهبر حزب وطن، صلاح الدین دمیرتاش رهبر سابق و زندانی حزب دموکراتیک خلق ها و مرال آکشنر رهبر حزب نیک در انتخابات ریاست جمهوری 24 ژوئن امسال میلادی(3 تیرماه 1397) ترکیه به مسابقه می پردازند.

شورای عالی انتخابات ترکیه 6 نامزد نهایی و قطعی انتخابات ریاست جمهوری این کشور را بعد از پیگیری به شکایات و اعتراضات معرفی کرد.

به گزارش ایرنا، بنا به اعلام شورای عالی انتخابات ترکیه، رجب طیب اردوغان، رییس جمهوری کنونی و رهبر حزب عدالت و توسعه، تمل کاراملااوغلو رهبر حزب سعادت، محرم اینجه نامزد حزب جمهوری خواه خلق، دوغو پرینچک رهبر حزب وطن، صلاح الدین دمیرتاش رهبر سابق و زندانی حزب دموکراتیک خلق ها و مرال آکشنر رهبر حزب نیک در انتخابات ریاست جمهوری 24 ژوئن امسال میلادی(3 تیرماه 1397) ترکیه به مسابقه می پردازند.

6 نامزد قطعی انتخابات ریاست جمهوری ترکیه

تمل کاراملااوغلو رهبر حزب سعادت، دوغو پرینچک رهبر حزب وطن و مرال آکشنر رهبر حزب نیک ترکیه بر اساس قانون انتخابات ترکیه با جمع آوری حداقل یکصد هزار امضای شهروندان و با تایید امضاهای جمع آوری شده است به وسیله شورای عالی انتخابات ترکیه، نامزد انتخابات ریاست جمهوری شده است اند.

صلاح الدین دمیرتاش که به عنوان نامزد حزب دموکراتیک خلق های ترکیه جهت انتخابات ریاست جمهوری معرفی شده، از آبان ماه سال 1395 با اتهامات متعدد در زندان به سر می برد و عضویت وی در حزب متبوعش و نیز در مجلس ملی ترکیه لغو و سلب شده است و چندین پرونده محکومیت قضایی دارد ولی با توجه به قطعیت نیافتن این پرونده ها از طرف حزب خود به عنوان نامزد معرفی شده است است.

بنا به اعلام شورای عالی انتخابات ترکیه، رجب طیب اردوغان، رییس جمهوری کنونی و رهبر حزب عدالت و توسعه، تمل کاراملااوغلو رهبر حزب سعادت، محرم اینجه نامزد حزب جمهور

هنوز وقت آزادی وی جهت حضور در تبلیغات انتخاباتی مشخص نیست و بر اساس بعضی اخبار انتشار یافته در رسانه های ترکیه، وی آزاد نمی شود و تنها در صورت گزینش شدن به عنوان رییس جمهوری و با کسب مصونیت سیاسی، شرایط آزادی از زندان را کسب می کند.

محرم اینجه نامزد حزب جمهوری خواه خلق ترکیه نیز که در ایام گذشته فراتر از انتظار ظاهر شده، تبلیغات در استان های ترکیه را شروع و اعلام کرده است که تا وقت اجرای انتخابات در بیش از 40 استان از 81 استان ترکیه حاضر شده است و به صحبت و تبلیغات خواهد پرداخت.

رجب طیب اردوغان رییس جمهوری کنونی ترکیه نیز برنامه جامعی جهت تبلیغات انتخاباتی در استان های متفاوت این کشور تدوین کرده و به مناسبت های متفاوت در حال اعلام نظر و تبلیغات انتخاباتی خود است.

6 نامزد قطعی انتخابات ریاست جمهوری ترکیه

مرال آکشنر رهبر حزب نیک نیز به عنوان تنها نامزد زن این انتخابات برنامه های جدی تبلیغاتی در استان های متفاوت ترکیه تدوین کرده و هر روز در یک یا دو شهر ترکیه در حال صحبت و تبلیغات انتخاباتی است.

تمل کاراملا اوغلو رهبر حزب سعادت و دوغو پرینچک رهبر حزب وطن ترکیه نیز تبلیغات انتخاباتی خود را شروع کرده اند ولی تبلیغات این دو نامزد از میان کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری ترکیه ضعیف تر به نظر می رسد.

بنا به اعلام شورای عالی انتخابات ترکیه، رجب طیب اردوغان، رییس جمهوری کنونی و رهبر حزب عدالت و توسعه، تمل کاراملااوغلو رهبر حزب سعادت، محرم اینجه نامزد حزب جمهور

وعده های انتخاباتی همه نامزدهای ریاست جمهوری ترکیه حول محور معیشت مردم و اقتصاد کشور، اعطای آزادی های مدنی و نیز تلاش جهت ارتقای جایگاه ترکیه در مناسبات بین المللی اعلام می شود.

به گزارش ایرنا، در انتخابات پیش رو، اردوغان با ائتلاف ‘جمهور’ مشمول بر حزب حاکم عدالت و توسعه، حزب حرکت ملی به رهبری دولت باغچه لی و حزب اتحاد بزرگ به رهبری مصطفی دستیچی در مسابقه شرکت می کند.

6 نامزد قطعی انتخابات ریاست جمهوری ترکیه

سایر نامزدهای رقیب اردوغان نیز تنها نامزد حزب متبوع خود هستند و ممکن است حمایت احزاب کوچک دیگر را در روزهای آینده جلب کنند.

رجب طیب اردوغان رییس جمهوری ترکیه به رغم وعده های قبلی خود مبنی بر برگزاری انتخابات در موعد مقرر، در روز 29 فروردین ماه(18 آوریل 2018) اعلام کرد که انتخابات زودهنگام مجلس و ریاست جمهوری در تاریخ 24 ژوئن امسال میلادی(3 تیرماه 1397) برگزار می شود.

بر اساس اصلاحیه تغییرات قانون اساسی ترکیه که در همه پرسی یکسال پیش به تایید مردم این کشور رسید، قرار بود که انتخابات بعدی ریاست جمهوری و مجلس در 3 نوامبر 2019 (12 آبان 1398) برگزار شود.

پیش از این رجب طیب اردوغان رییس جمهوری، بینالی یلدریم نخست وزیر، بکیر بوزداغ معاون نخست وزیر و سخنگوی قوه مجریه ترکیه، بارها برگزاری زودهنگام انتخابات در این کشور را رد کرده بودند ولی با ارائه طرح اخیر مقامات این کشور اعلام کردند که انتخابات مجلس و ریاست جمهوری این کشور 17 ماه سریعتر از موعد مقرر برگزار می شود.

واژه های کلیدی: ترکیه | اردوغان | تبلیغات | تبلیغات | انتخابات | نامزد نهایی | ریاست جمهوری | انتخابات مجلس | رجب طیب اردوغان | انتخابات ریاست جمهوری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs